Vanaf 11 april uitbreiding openingstijden banenzwemmen voor vroege vogels
21 maart 2026
Goed nieuws voor banenzwemmers die graag vroeg in de ochtend zwemmen: naast de bestaande momenten op maandag, woensdag en vrijdag is het vanaf zaterdag 11 april ook mogelijk om in het weekend te zwemmen. Op zaterdag en zondag zijn zwemmers welkom van 7.00 tot 8.45 uur (nog even in het bubbelbad? Dat kan tot 9.00 uur). Daarmee biedt Het Sporthuis nog meer ruimte om op een vast moment aan je gezondheid en fitheid te werken.
Banenzwemmen is een efficiënte en veelzijdige manier van trainen. Tijdens het zwemmen worden vrijwel alle spiergroepen aangesproken, terwijl je tegelijkertijd werkt aan je conditie. Je hartslag gaat omhoog, je longcapaciteit verbetert en je uithoudingsvermogen neemt toe.
Een belangrijk voordeel van banenzwemmen is dat het een blessurevriendelijke vorm van bewegen is. Door de ondersteuning van het water worden gewrichten nauwelijks belast, terwijl spieren juist effectief worden getraind. Dit maakt het geschikt voor zowel beginnende als ervaren sporters, en ook voor mensen die herstellen van een blessure.
Daarnaast draagt regelmatig zwemmen bij aan ontspanning en een betere mentale balans. Een sessie van circa 30 minuten kan al bijdragen aan je gezondheid en fitheid.
Met de uitbreiding naar het weekend maakt Het Sporthuis het nog makkelijker om banenzwemmen in te passen in je routine.
Start je dag actief en maak vanaf zaterdag 11 april gebruik van de nieuwe weekendtijden!

